e-knihy Flexibooks

Přes online katalog si můžete do mobilního zařízení, notebooku nebo PC stáhnout především naučné tituly (psychologie, pedagogika, životní styl apod.). K výběru je přes 3000 průběžně aktualizovaných titulů.

Jak na to?

-  Je třeba mít platnou registraci v naší knihovně a zároveň se zaregistrovat stejným emailem na e-shopu Flexibooks. (Máte-li platnou registraci a máte-li uvedenou správnou emailovou adresu nutnou k registraci na Flexibooks, zjistíte po přihlášení se do čtenářského konta nebo vám ji sdělí knihovník v oddělení pro dospělé čtenáře.)

-   E-knihy si lze půjčovat přes online katalog, kde najdete seznam všech dostupných e-knih nebo výpůjčku uskutečníte přes vyhledávání. U záznamu knihy zvolíte „Půjčit e-knihu“. E-knihu poznáte podle ikony malého „f“. Po objednávce e-knihy přes katalog obdržíte na email aktivační kód knihy, jímž se provede aktivace titulu. Výpůjční doba je 31 dnů od aktivace (po uplynutí lhůty se přestanou e-knihy zobrazovat.Najdenou si můžete vypůjčit dva tituly.

-   Ke čtení e-knih použijte mobilní zařízení (smartphone, tablet, iPad, aj.) nebo notebook, PC. Z mobilního zařízení s Android (smartphone, tablet) si aplikaci Flexibooks stáhnete na Google Play (Android 4X-5.1), v případě systému iOS (iPhone, iPad, iPod) na Apple Store (iOS 9, 10). V případě operačního systému Windows stáhnout aplikaci přes odkaz "Jak číst" na stránkách www.flexibooks.cz.. Chybí podpora na MAC a hardwarových čtečkách.

Postup výpůjčky e-knihy

-   Přihlaste se do uživatelského konta online katalogu (číslo průkazky a PIN) a vyberte si knihu ze seznamu e-knih nebo použijte vyhledávání. Stejným e-mailem proveďte registraci na Flexibooks.

-   V záznamu knihy v katalogu zvolte „Půjčit e-knihu“.

-   Potvrďte, že souhlasíte s podmínkami e-výpůjček a zvolte „Vyžádat si e-knihu“. Následně se vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky.

-   Po objednávce obdržíte na email aktivační kód knihy. Jeho volbou se dostanete do e-shopu Flexibooks, kde aktivaci potvrdíte.

-   Jste-li připojeni k internetu, e-kniha se po přihlášení na Flexibooks načte do čtecího zařízení – zobrazí se v aplikaci nainstalované na mobilním zařízení nebo ji okamžitě zobrazíte na PC nebo notebooku.

-   Na emailovou adresu vám přijde oznámení o uskutečněné e-výpůjčce. Seznam všech stažených e-knih najdete v uživatelském kontě.

V případě dotazů k zobrazování e-knih kontaktujte Flexibooks – info@flexibooks.cz

Souběžně si lze půjčovat e-knihy jak od Palmknihy (dříve eReadingu.cz), tak i Flexibooks.

výpůjční doba

Půjčovna pro dospělé čtenáře, čítárna a studovna, Internet a mojeID

Pondělí až pátek 8:00 - 17:00 hod.
Sobota 8:30 - 11:30 hod.

V červenci a srpnu knihovna v sobotu nepůjčuje.

Pobočka Horní Staré Město

Pondělí 12:00 - 17:30 hod.
Úterý 9:00 - 11:00 hod. 12:00 - 17:30
Středa 12:00 - 17:30 hod.
Čtvrtek 9:00 - 11:00 hod. 12:00 - 17:30
Pátek 12:00 - 17:30 hod.

Oddělení pro děti a mládež

Běžný provoz:
Pondělí až pátek 12:00 - 17:00 hod.
Středa 8:00 - 17:00 hod.

V době celostátních školních prázdnin (jarní, letní a vánoční):
Pondělí až pátek 8:00 – 12:00 hod.
Středa 8:00 - 17:00 hod.

V době velikonočních a podzimních prázdnin je toto oddělení otevřeno:
od 8:00 do 17:00 hodin.

Pobočka Poříčí

Úterý a čtvrtek 13:00 - 17:00 hod.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace